Rajd Igrowy SKPG Harnasie

Chatka Pietraszonka

Po raz kolejny zapraszany do wędrówki po beskidzkich szlakach. Tradycyjnie meta rajdu znajduje się w chatce AKT na Pietraszonce. Proponujemy Wam dwie trasy:

1. Krótszą, z Przełęczy Salmopolskiej przez Jaskinię Malinowską, Malinowską Skałę i Baranią Górę do Chatki na Pietraszonce. Dojazd na trasę pociągiem z Zawiercia (odjazd z Katowic o 7:33) do Bielska, a później autobusem.

2. Dłuższą, z Wisły Dziechcinki przez Stożek, Kubalonkę i Stecówkę do Chatki na Pietraszonce. Dojazd na trasę pociągiem z Częstochowy (odjazd z Katowic o 7:54) do Wisły.

Wszelkie szczegóły na naszym wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie skpg.gliwice.pl

PLN25

Rajd Letni SKPG Harnasie

Baza namiotowa Przysłop Potócki Rycerka Górna

Witajcie na kolejnym rajdzie Harnasiowym!
Nieważne, czy właśnie zmagacie się z bezlitosnymi egzaminami, sesją i z utęsknieniem wyczekujecie lipca i słodkiego smaku wakacji, czy egzaminy macie już dawno za sobą i szukacie okazji do chwili oddechu od pracy i codziennych obowiązków w mieście. Wszystkim gwarantujemy niezwykły wyjazd w sercu gór, z dala od zgiełku miasta, przy ognisku i dźwiękach gitary.

Tym razem dla odważnych proponujemy Trasę Nawigacyjną- po dotarciu najkrótszą drogą do mety rajdu, przejdziemy wspólnie przez podstawowe szkolenie z obsługi mapy i kompasu, by następnie sprawdzić swoje umiejętności w prawdziwym biegu na orientację!

Jeśli jednak chcesz, tak “po prostu” nacieszyć się górskim szlakiem, panoramkami, ciekawymi opowieściami przewodnika i towarzystwem innych rajdowiczów na trasie- zapraszamy na Trasę Tradycyjną.

Trasy:

Tradycyjna: Rycerka -> Hutyrów -> Młada Hora -> Rycerzowa -> Przegibek -> Baza namiotowa Przysłop Potócki

Nawigacyjna: Sól -> Praszywka -> Baza namiotowa Przysłop Potócki
Serdecznie zapraszamy!

PLN20

Danielkowy Zlot Gwiaździsty

Sierpień to miesiąc w którym odbywają się Festiwal Gorcstok oraz Festiwal Danielka. Postanowiliśmy połączyć je rajdem górskim po Beskidzie Wyspowym, Gorcach oraz Beskidzie Żywieckim. Zlot jest podzielony na 4 etapy i każdy może dostosować go do swoich możliwości i oczekiwań. Szczegóły na profilu FB zlotu: https://www.facebook.com/DanielkowyZlotGwiazdzisty/ oraz stronie: http://www.skpg.gliwice.pl/ZlotDanielka/