Posiedzenie KA w Lublinie

W dniach 7-8 marca członkowie i sympatycy Komisji Akademickiej PTTK spotkali się na posiedzeniu w Lublinie.

Podczas, spotkania poruszono wieleIMG_0233 tematów. Międy innymi, omówiona została dotychczasowa działalność KA obecnej kadencji. Przy okazji relacjonowania współpracy KA z International Young Naturefriends Przewodniczący Komisji Paweł Kamiński przypomniał, że działalność w PTTK, daje szerokie możliwości współpracy
z organizacjami międzynarodowymi.

Właśnie zagadanienie korzyści płynących
z członkostwa w PTTK było ważnym punktem obrad. Dzięki raportowi przygotowanemu przez Sekretarz Komisji Karolinę Aptowicz obecni na zebraniu mogli przypomnieć sobie jak wiele pozytywów daje przynależność do tej organizacji. O wielu przywilejach (np. zniżkach w niektórych sklepach czy muzeach) często zapominają nawet starzy PTTK-owscy „wyjadacze”.

Sporo uwagi poświęcono Studenckiej Bazie Nocelgowej. Omówiono projekty informatora
i mapki o SBN na 2015 rok, a także dokonano podziału dofinansowania dla poszczególnych obiektów. Dyskutowano również, nad sposobami promocji SBN. W związku z tym ostatnim zagadnieniem, jedna z uczestniczek spotkania Ola Gucwa ze środowiska krakowskiego stworzyła promocyjny profil w serwisie Facebook – zatytułowany „Bazuję, bo lubię„. Zachęcamy do „polubiania” i propagowania tej strony.

Tradycyjnie, obradDSC07471_resizeom towarzyszył program turystyczny. Pierwszego dnia (zajadając lubelskie cebularze) zwiedzaliśmy centrum Koziego Grodu: Stare Miasto wraz z Katedrą
i Zespołem Ojców Dominikanów, Wzgórze Czwartek, Zamek z Kaplicą Trójcy Świętej, a także rejony (dawnego) wzgórza Żmigród. Drugiego dnia, odwiedziliśmy Państwowe Muzeum na Majdanku.

Same obrady, również, toczyły sie w miejscu historycznym – przyrynkowej kamienicy Lubomelskich, w której salkę udostępnił nam gospodarz tego zabytkowego obiektu –  Oddział Miejski PTTK w Lublinie. Dziękujęmy 🙂

Więcej o turystycznym aspekcie, spotkania w Lublinie można poczytać tu.