Zmiany w prawie regulującym przewodnictwo górskie !

Rada Przewodnictwa Studenckiego (RPS) poinformowała Komisję O Następującym wydarzeniu:

Informacja ważna dla wszyskich SKPx ów.
Powoli toczą sie rozmowy dotyczące zmian w prawie regulującym przewodnictwo górskie oraz ma sie odbyć spotkanie gdzie wyjaśnione propozycje zmian oraz zasady funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.
Prosił bym o zainteresowanie ze strony SKPxów tym tematem.
Powiem tylko w skrócie iż obecnie rozważana jest propozycja (złożona przez SWPT i PSPW) żeby górskimi byli tylko ci co są teraz Tatrzańskimi I i II klasy a reszta (Sudeccy Beskidzccy, Tatrzańscy III kl. ) pozostaną w zasadzie Terenownymi.
Odrazu informacja ze fizycznie dla tych przewodników któży zajmują sie tylko oporowadzaniem po PL „wokół komina” niewiele sie zmieni. Natomiast Ci co prowadzą (lub będą chcieli prowadzić) zagranicą (na podstawie EPC, lub uznaniu uprawnien w kraju docelowym) to po stracie w UE statutu Przewodnika Górskiego znikie taka możliwość (chyba że kogoś stać na kurs za 35 000 PLN w PSPW)

Pozwoliłem sobie wysłac do MSiT namiary kontakty do (chyba wszyskich) SKPxów. Więc w najbliższych dniach powinniście otrzymać zaproszenia na konferencje która odbędzie się w 6.11.2019 w Krakowie

Krzysiek Rostek Wrocław
Jeśli są jakieś pytania to prosze pisac albo dzwonić (byle by nie 31.10) tel. +48 509 583 219